אם טרם נפגשנו אז נעים מאוד 🙂

שמי ענת גולד (גולדי), ואני מתרגלת יוגה למעלה מ-20 שנה ומלמדת מתרגלים ותיקים וחדשים, מנוסים או מתחילים, וגם מורים ליוגה ותלמידי הוראה, את השיטה הזורמת TriYoga.

כאדם עם אישיות הרפתקנית וזורמת, טיילתי בעולם שנים רבות ופגשתי מקרוב את תרבויות המזרח, מפגש שהגיע לשיאו בהודו, שם גרתי במשך מספר שנים. את היוגה פגשתי לראשונה בשנת 1999, אחרי לידת בתי, כשהגוף והנפש כאבו ודאבו וביקשו מרפא. עברו כמה וכמה שנים של תרגול אינטנסיבי יחד עם מיטב המורים, עד שהבנתי שאני רוצה להפוך את היוגה לדרך החיים שלי ושל כל מי שירצה להצטרף לתנועה. הבנתי גם, ש"כל מפגש הוא מרפא וכל ריפוי מחייב מפגש". הבנתי, שכדי שהיוגה תמלא את תפקידה המרפא – בעבורי ועבור כל מי שמצטרף לתרגול – היא צריכה לחיות במרחב של קרבה וחופש, שמאפשר לקיים את המפגש בו הקסם מתרחש.

לאורך השנים לימדתי אשטנגה יוגה ויניאסה ויוגה לנשים בהיריון ולאחר לידה, הוסמכתי להוראת יוגה ואני חברה באגודה הישראלית והבינלאומית למורים ליוגה. אבל מה ששינה את פני הדברים ולקח אותי אל השלב הבא היה מפגש מקרי עם יוגיני קאלי ריי (Kaliji) ו-TriYoga באחד הכנסים בחו"ל שבהם השתתפתי.

מהרגע הראשון של התרגול הרגשתי את הגוף משתחרר ואת עמוד השדרה שלי זז בתנועה עם זרימה שלא חוויתי עד אז, תנועה רצופה, איטית ועדינה שמתחברת לנשימה באופן מושלם ומרגישה כמו מדיטציה בתנועה, כאילו הגוף מקבל עיסוי מבפנים. זאת הייתה חוויה שלא הכרתי גם אחרי יותר מעשור של תרגול ולמידה. הבנתי שמצאתי את הייעוד שלי כמורה ומתרגלת, ושאני רוצה להפיץ את השיטה המופלאה והלא-מוכרת-מספיק הזאת, בתוך קהילת המתרגלים בישראל וגם מעבר לים.

כיום אני מקיימת שיעורים, סדנאות וכנסים במקומות שונים ברחבי הארץ והעולם במטרה להפיץ את השיטה ובעיקר להיטיב עם בני האדם ולהנעים את חייהם. בשנת 2017 השקתי אצלי בסטודיו קורס ראשון מסוגו בארץ להכשרת מורים לטרי-יוגה, שכבר הספיק להכשיר כמה דורות של מורות ומורים חדשים. אני יודעת, גם ממקור ראשון וגם מסיפורים של מתרגלות ומתרגלים רבים, שיוגה יכולה לסייע הרבה בריפוי של מחלות ומכאובים שונים שלא תמיד יש מענה אפקטיבי אחר עבורם. ואני מאמינה גדולה בכוחה של ההרפיה לאפשר לנו לראות ולקבל את מה שיש ואת מה שעתיד לבוא.

אני מזמינה אתכם ואתכן לבוא לגלות מה הזרימה של TriYoga עושה לכםן.

למה TriYoga?

למה טרי יוגה - גוף לבן

מרפאה את הגוף

לתרגול סדיר של TriYoga יש השפעה מיטיבה על גמישות השרירים והמפרקים, על זרימת הדם, על מערכת הנשימה ועל עוד אין ספור תהליכים ותחושות של הגוף

פותחת את הלב

עם שילוב של של תנועה גמישה וזורמת, נשימות עתירות חמצן ומודרות שמתעלות את האנרגיה למקומות הנכונים, תחושת ה-well being מתרחבת - ואיתה הלב

מרגיעה את המיינד

התרגול מאפשר לנו להיות מרוכזים בתנועה ובנשימה, להיות נוכחים ברגע, ובכך לאפשר לתודעה להפסיק את המירוץ אחרי הגירוי הבא, ופשוט להירגע

הסיפור של TriYoga

שיטת היוגה הזורמת טרי-יוגה (TriYoga) היא תת זרם פחות מוכר בישראל של ההאתא-יוגה, שיצרה ומפיצה בעולם יוגיני קאליג'י (Yogini Kaiji) מארה"ב.

YriYoga היא שיטת תרגול ייחודית, שמאחדת נשימה ומודרה תוך כדי תרגול בזרימה המורכב מרצפים שונים של תנוחות. התרגול מורכב מהרפיה שבפעולה, תנועה גלית בעמוד השדרה וצמצום התנועה. ככל שתנועת הגוף, הנשימה והריכוז מתמזגים – ההשפעה של הזרימה הפנימית האנרגטית גדלה.

בזמן התרגול משתמשים בשלושה כלים: תנועת הגוף שהיא התנוחות והמעברים ביניהן, הכוונת הנשימה והמודרות (תנועות-מחוות עם כפות הידיים והעיניים). שלושת הכלים הללו משתלבים יחד ויוצרים זרימה מוגברת של אנרגיה אוניברסלית (פראנה). מתרגלי היוגה (ותיקים וחדשים) מגיעים מתוך התרגול להבנה והכרה של גופם, כוחם, התנוחות והרצפים שהם מסוגלים להם, שיפור ושליטה בגמישותם ויכולתם לשלוט בנשימה.

יוגיני קאליג'י היא מורה ותיקה בעלת הכרה בינלאומית, המשמשת השראה לאינספור מתרגלים ושהסמיכה מאות מורי טרי-יוגה ברחבי העולם, רבים מהם השתבצו במרכזי יוגה, בתי ספר, אוניברסיטאות, בתי חולים ועוד.

תכנים מעניינים, תרגולים ומידע על אירועי טרי-יוגה בעולם תמצאו באתר הרשמי של עמותת TriYoga.
מידע מקצועי נוסף בעברית על TriYoga תוכלו למצוא גם באתר של ד"ר אודי בילו. 

TriYoga בתמונות